ARCHIVNÍ VÍNO

Některé hrozny svým profilem přímo vybízejí, aby byly zpracovány na víno vhodné pro archivaci. Archivní víno pak s léty získává na chuti a vůni a stává se o to větším potěšením pro Vaše smysly.

Archivní sklep

Aby mohla chuť archivního vína dobře uzrát, je k tomu potřeba určitých podmínek, jako je stálá teplota, vlhkost, ticho a tma. Přesně ty správné podmínky má náš archivní vinný sklep. Ukrývá v sobě poklad téměř 70 000 lahví archivního vína, které svým stářím sahají až k roku 1925. Každý rok pro Vás připravujeme výběr těch nejlepších archivních vín, která pohladí Vaše chuťové pohárky nebo udělají radost Vašim blízkým, jako originální dárek k narozeninám.

V našich archivních vínech je možné vyhledávat i podle roku narození sebe či svých blízkých. Můžete tak udělat radost vínem k narozeninám a ochutnat, jak se povedl daný ročník. Stejná vinice, trať, odrůda i postup zpracování každý rok přinesou jiný výsledek, na který má vliv mnoho faktorů. Zkuste víno podle roku Vašeho narození a můžete jej porovnat se stejnou odrůdou našeho vinařství z posledních let.

Pokud nenajdete právě Vámi hledaný ročník. Neváhejte nás kontaktovat. Náš sklep ukrývá mnohé další poklady v menších množstvích, které si pečlivě střežíme. Proto zde nejsou všechny ročníky uváděny.

Kontaktní informace najdete zde