VÍNO

Za kvalitním vínem je spousta práce a úsilí. Ve vinařství Paulus k naší práci přistupujeme svědomitě a zodpovědně tak, aby každý doušek vína od nás byl zážitkem, který chcete opakovat.

Pavlovská vína

Na úpatí Děvína leží Pavlov a jeho viniční tratě. Pěstování vína je zde tradicí již po staletí. Příroda dala tomuto místu do vínku teplé a suché klima, dostatek slunce a minerální půdu, která poskytuje vinné révě živiny ovlivňující aroma a chuť. Vzniká tak kombinace podmínek, jejímž výsledkem jsou vína s jedinečným charakterem, který jinde na Moravě není.

Pálava a Pavlov má své typické odrůdy vína, kterým místní terroir dá nejlépe vyniknout. Mezi nejstaršími odrůdami je Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Müller-Thurgau a Svatovavřinecké. S časem se pak pozornost vinařů obrátila i k dalším odrůdám. Patří mezi ně Rulandské bílé, Rulandské šedé, Tramín červený, Pálava, Sauvignon a z červených odrůd Rulandské modré a André. Pavlovské sekty se často vyrábí z odrůdy Ryzlink vlašský a vznikají kvašením v lahvi nebo i metodou Charmat tedy kvašením v tanku.

Náš přístup

Vinařství Paulus vychází z historie a vinařské tradice Pavlova. Tomu odpovídá i výběr odrůd, které pěstujeme na pavlovských viničních tratích Sahara, U Božích muk a Stará Hora a které si u nás můžete vychutnat. Aby naše víno bylo smyslovým zážitkem, vyžaduje si péči o rostliny i správné technologické postupy. Snižujeme výnosnost naší révy tak, aby keře měly dostatek živin a plodily zdravé hrozny. Šetrně přistupujeme k hroznům i při vinobraní, které se na našich vinicích dělá ručně.